Finančný sprostredkovateľ vs. Klient II.

V predchádzajúcom príspevku som sa venoval trochu sprostredkovateľom a bolo by férové sa bližšie pozrieť aj na samotného klienta. Reálne sme všetci klientmi niekoho, či niečoho 😊.

Nepoznám človeka, ktorý by nemal nejakú potrebu, sen, túžbu či prioritu. Všetci ich máme a v dnešnej dobe sú oveľa väčšie možnosti, si ich splniť ako v minulosti. Otázne je len, za akú cenu!

Víziu života máme skoro všetci približne podobnú. Vyštudovať, mať prácu ktorá nás baví, prijateľný zárobok, vlastniť nehnuteľnosť, životný štandard, rodinu, zdravie, šťastie, pravidelné dovolenky, mať čas pre seba, atď.

Ako ju ale dosiahnuť? Čo je potrebné urobiť?

Keď kúpite dieťaťu lego, zistíte, že bez plánu by ste asi nemali možnosť ho poskladať. Idete uvariť niečo nové, niečo, čo ste ešte nevarili….potrebujete recept. Staviate dom? Projekt a plán stavby je základ. Čokoľvek sa rozhodnete získať, musíte mať plán. Je to jedna zo základných vecí. Lenže nie jediná, ktorá je potrebná. Okrem toho, tomu potrebujeme dať potrebný čas, trpezlivosť, disciplínu a určitú vedomosť, zručnosť. Ale viete, čo je najdôležitejšie? Musíte chcieť!! V mnohých prípadoch si vieme pomôcť sami. V určitých potrebujete pomoc človeka z fachu… ,odborníka.

Priority a financie?

Môžeme sa pozrieť na akúkoľvek našu potrebu- financie v nej zohrávajú vždy nejakú úlohu, niekde väčšiu a inde menšiu. V dnešnej dobe sú jednou z naj „komodít“.

Vo financiách a prioritách platí jedno zlaté pravidlo: „Prikrývaj sa takou perinou, na akú máš“. A v dnešnej spotrebnej dobe to platí dvojnásobne.

Položme si otázku: „Je tomu skutočne tak? Ako je na tom klient?

Odpoveď? Je to rôzne a individuálne. Sú klienti zodpovední aj nezodpovední. Je to zvláštne, ale ku každej priorite sa staviame inak. Máloktorý klient pristupuje ku každej svojej potrebe rovnako. Ale ak sa vrátim vo všeobecnosti k danej otázke, musím konštatovať, že je veľa klientov, ktorí žiaľ majú tú prikrývku krátku. Povedomie o financiách sa síce zvýšil čo je na jednej strane super správa, ale zvýšila sa aj dostupnosť spotrebného tovaru. A jednoducho žijeme v spotrebnej dobe. A nie každý dokáže odolať vábeniu reklám a ponúk, ktoré na nás vyskakujú z každej strany. Klienti si chcú dopriať veci v drvivej väčšine hneď a preto využívajú dosť veľkú škálu vhodných aj nevhodných nástrojov ako to dosiahnuť. Ako som spomenul na začiatku článku: Za akú cenu? Však toto stojí len 30€ mesačne, tamto len 40€ mesačne a hento len 80€ mesačne…..lenže suma sumárum je to 150€ mesačne popri bežným výdavkoch. Samozrejme česť výnimkám. Ako najväčší problém vidím v tom, že si klienti neurobia vlastnú základnú analýzu svojich príjmov a výdavkov. Nie je to nič zložité ani náročné, len si rozpíšem svoje mesačné príjmy a výdavky, aby som mal prehľad. Ak máte prehľad, viete s čím môžete operovať a čo si môžete v danej dobe dovoliť. Ak nemáte prehľad, môže sa ľahko stať, že sa dostanete do situácie, ktorá môže ovplyvniť vašu finančnú situáciu a tým pádom váš život. Druhý najväčší problém u klientov je, že nevedia objektívne zhodnotiť svoju situáciu, svoje možnosti a prekrývajú jeden problém druhým, alebo podceňujú aktuálny stav a preceňujú svoje sily. Na jednej strane sa možno hanbia za vzniknutú situáciu (tu musí ísť hanba bokom), alebo žijú vo svojom presvedčení, že to majú stále pod kontrolou a situáciu zvládnu a z toho dôvodu nedodržujú odporúčané nastavenie, nemajú trpezlivosť a disciplínu.

Na jednej strane máme svoje sny, na druhej strane svoje možnosti a na tretej strane svoju zodpovednosť voči nielen sebe ale aj svojej rodine. Preto je vhodné si veci rozdrobiť na drobné a určiť váhu danej priority a pripraviť sa aj na neočakávané udalosti. Posledné obdobie nám všetkým nastavilo zrkadlo ako sme na tom s peniazmi, ako sa o ne staráme a tým vlastne aj sami o seba. Mnohí ľudia podcenili tvorbu finančnej rezervy, ktorá by vedela vykryť mesačné výdavky za obdobie od 6-9 mesiacov. Istotu nám nezabezpečí ani zamestnávateľ a ani štát. Istotu si budujeme sami, žiaľ taká je realita a preto by sme mali pristupovať k peniazom zodpovedne. Snažiť sa o tvorbu rezervy, využívať produkty, ktoré nás zabezpečia, začať myslieť ako chcem žiť na dôchodku, prehodnocovať svoju aktuálnu situáciu a svoje možnosti s tým, čo trh ako taký ponúka v danom období. Nie je to ľahké, mať všetko na pamäti a vyznať sa. Môžete sa o to však pokúsiť. Alebo je možnosť využiť služby finančných sprostredkovateľov či inštitúcií, ktoré na trhu pôsobia. Najťažšie je začať, lenže inú možnosť človek nemá, začať musí, ak sa chce posunúť a nechce stáť tam, kde je a chce byť pripravený. Tvorba rezervy? Skúste odkladať aj 10€ , stále je to viac ako 0€ a zistíte, že sa to dá a že zrazu si odkladáte 30,40,50€ mesačne a naučíte sa fungovať bez nich. A rezerva sa vytvára 😊.

Viem, ľahko sa o tom píše. Každý žijeme svoj život so svojimi starosťami a problémami. Lenže, treba si uvedomiť, že to za nás nik neurobí. Môžem dúfať, že vyhrám Lotto či Euromilióny a pôjdem s Henrym na dovolenku, lenže aká je tu šanca? Moje odporúčanie je, začnite sa viac starať a zaujímať o svoje peniaze. Zistíte, že možnosti máte len to vyžaduje čas, trpezlivosť a disciplínu.

A ak máte pocit, že to sami nezvládnete, že nemáte skúsenosti, informácie a neviete svoju situáciu posúdiť, nájdite si vo svojom okolí na základe recenzií finančného sprostredkovateľa, aby Vás usmernil a ukázal aké možnosti máte.